Pokud se chystáte vyměnit sladké vody Střední Evropy za slanou louži, je nutné poněkud změnit veškeré představy, které o rybaření máte. Samozřejmě, rybařit u břehu je to samé, jako rybařit u českého rybníku – máte také svůj klid, své úlovky, své vlnky na vodě. Sice to není až takové terno, pokud jste někde u města, ale jakmile odjedete pár kilometrů do prázdnoty polí, můžete rozložit svůj relaxační salón / kemp. Velký rozdíl nastává, jakmile si řeknete, že se vydáte soupeřit s hlubinnými potvorami na otevřené moře, tam to zas takový relax není. Kdo si myslí, že mu stačí obyčejné vybavení, ten je na omylu – čím lepší a kvalitnější bude, tím lépe. se vždycky hodí, pokud se chystáte vyplout.
Bílá velryba
Dobré je jet na moře i s někým, kdo je zkušený v plavbě na otevřeném moři. Nemusí se vám líbit to, že tam budete ve dvou, ale pokud se něco stane a vy máte maximálně kurz první pomoci při topení se v Berounce, budete pěkně v několika místech a hezké to nebude. Pokud máte možnost, vždycky vezměte nějakého mořského vlka sebou, ať máte jistotu, že jakmile se zvedne vítr a stoupnou vlny, neklesnete vy na dně moře.
Společenské trávení rybářského času
Přesně z těchto důvodů vyrážejí také početné rybářské skupiny, do kterých se můžete připojit. Není to sice úplně samota na kraji řeky, ale seznámíte se zase s někým jiným, a kdo ví, třeba právě to, co vám chybělo u řeky, byla právě společnost, která přemýšlí stejně. Možná navážete i přátelství, které vydrží věky – poněvadž moře dokáže spojit i ty nejzarputilejší nepřátele a naopak, i ti nejlepší přátelé si mohou jít po krku.
Čas zbytečného strašení pominul
Pokud jste se opravdu rozhodli jet na mořskou výpravu, je to jedině dobře. Lidé potřebují neustále zkoušet nové a nové hranice svých možností, protože člověk nikdy neví, kdy bude třeba posunout je ještě dál. A hlavně poznáte zase nový kousek světa, to se vždycky hodí v kterékoliv situaci.