Člověk to dělá tak nějak automaticky. Zazvoní, zachrochtá, zahraje nebo zapípá mobil. Automaticky pro něj saháte a přijímáte hovor. To je klíčový okamžik pro dva druhy lidí. Jedni bedlivě prozkoumají displej a pokud číslo neznají, hovor nepřijmou.
Další typ člověka na displej nehledí a prostě hovor přijme. Co je správně?
Nejlepší je asi zlatá střední cesta. Jenže ta se nedá určit. Takže se podíváme jen na klady a zápory u obou reakcí.
Automatické přijímaní hovorů má tu výhodu, že o nic nepřijdete. Nevýhody ovšem převažují. Kupříkladu volá někdo z nějaké firmy, která si hovor nahrává. Stačí jediné ano, a díky našim naprosto hloupým zákonům jste se uvrtali do velmi nepříjemných věcí. Pak budete rádi, když vás nenavštívíexekutor. To je ta nejhorší varianta, takže když vás bude otravovat pouze prodejce ponožek, tak se nic neděje. Pokecáte si.
Druhý způsob má jen tu nevýhodu, že se málokdy dozvíte o něčem důležitém. Když vám například volá nějaký věřitel, může se stát, že když telefon nezvednete, navštíví vás jeho pohůnci. Pokud by to chtěl dát soudu, tak se nic neděje, telefon nestačí, je povinen vás obeslat. Teprve pak platí zrůdnost zvaná fikce doručení. Ale to jsem již odbočil.
Jinak je nepřijímaní hovorů z neznámého čísla jen a jen pro vaše dobro. Pokud si nejste jisti, co které číslo je, podívejte se na internet a číslo které neznáte zablokujte. Ovšem ne všechny telefony to umí. Nejlépe si stáhnou aplikaci, která čísla mimo váš seznam zablokuje sama. Vy se pak na ně můžete podívat, pokud vás to vůbec zajímá.
Aplikací je více, sami si vyberete, která vám bude více vyhovovat. Tím máte pokoj jednou pro vždy.
Závěrečné resumé si jistě již uděláte sami. Takže řádně zvažte, jak se zachovat při volání z prapodivných čísel. Aplikace blokování je zadarmo a vy tím nic neztratíte. Mimo výše popsané.