Je nepředstavitelné, že by někdo ze soukromých podnikatelů provozoval firmu, jež by byla trvale nebo dlouhodobě nezisková, ba dokonce ztrátová. Že by se věnoval něčemu, co by mu nedávalo šanci normálně existovat. V první řadě se tu musí vydělávat, o tom není sporu. A když už to někdy nevynáší tolik, kolik by to vynášet mělo, což se bohužel také někdy stává, je třeba učinit vše možné pro to, aby se s takovou nežádoucí situací zase co nejdříve skoncovalo.
Když se tedy zrovna soukromým podnikáním dost nevydělává, je třeba udělat vše pro to, aby se toto zase stalo výnosným. A aby se zvládlo ono nepříjemné mezidobí, kdy se peněz nedostává, musí se sáhnout na úspory a v nejhorším případě si třeba i nějaké peníze půjčit.
A kde si vzít podnikatelskou půjčku? Je-li podnikatel právě v úzkých, nemá-li žádoucí ekonomické kvality, které by imponovaly bankám, neměl by právě v bankovním sektoru ztrácet čas a plýtvat energií. A měl by se raději obrátit na nebankovní sektor. Protože tady se dá uspět daleko spíše. A to dokonce i tehdy, když je to zdánlivě nezvládnutelné.
Když se totiž zvolí za pomocníka hypotéka bez dokládání příjmů, lze často počítat s úspěchem i tehdy, když by to bylo v bance nemyslitelné. U nebankovních hypoték se totiž ručí za splácení zástavou nemovitosti, o niž by ten, kdo by peníze nevrátil, přišel, a proto se tady půjčuje ochotně i těm, kteří mají dejme tomu vcelku nízké příjmy či záznamy v registrech dlužníků.
Stačí si tu jenom požádat a podnikatel dostane až sedmdesát procent odhadní ceny té nemovitosti, kterou zde dá do zástavy. Což jsou peníze, jimiž už se dá zvládnout i hodně velký problém. A protože se tu dá splácet až čtyři desetiletí, je tu i dost času na to, aby pak dlužník dostál se ctí svým závazkům. Po čemž je zase možné docela normálně žít. Tak, jak si to my lidé (podnikatele samozřejmě nevyjímaje) přejeme.